Ogólnopolski Katalog Organizacji Pożytku Publicznego

Dlaczego warto przekazać 1,5% swojego podatku?

.

 

Przekazując 1,5% swojego podatku to Państwo samodzielnie decydujecie o tym, co stanie się z częścią Waszych podatków i jak zostaną wykorzystane.

Bez ponoszenia dodatkowych kosztów jesteście Państwo w stanie wspomóc najbardziej potrzebujących. Co ważne, te pieniądze i tak nie zostaną w Waszej kieszeni. Jeśli nie podarujecie ich jakiejś organizacji pożytku publicznego, to rząd zdecyduje, jak je wydać.

1% podatku możecie Państwo przeznaczyć min. na pomoc chorym dzieciom, osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, na wyrównywanie szans edukacyjnych, na wspieranie ekologii czy też organizację imprez kulturalnych. W ten sposób możecie wesprzeć Państwo Organizacje, które pomagają zwierzętom, niosą pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą, podtrzymują tradycję narodową, pielęgnują polskość oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej nauki, które wspierają edukacji, oświaty i wychowania. To tylko przykłady. Lista organizacji którym można podarować 1% podatku jest bardzo długa.

Zapraszam do skorzystania z naszej, która pomoże Państwu znaleźć organizację, której zechcą Państwo ofiarować 1% swojego podatku. Warto powierzyć pieniądze Organizacjom Pożytku Publicznego, bo wyspecjalizowały się one w różnych dziedzinach pomocy i zrobią to za Was i w Waszym imieniu.


« powrót do: Informacje