Ogólnopolski Katalog Organizacji Pożytku Publicznego
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"


ul. O. Bujwida 42
50 - 368 Wrocław , woj. dolnośląskie
  • (71) 372 36 09
  • (71) 372 36 09

JAK MOŻESZ POMÓC TEJ ORGANIZACJI

Podaruj 1% podatku

KRS:

Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze zamiast do rządu i urzędników, trafią do tych którzy wiedzą jak ich nie zmarnować.

Sprawdź jak wypełnić PIT

Wpłać na konto

Konto ogólne Fundacji (PLN):
97 1160 2202 0000 0000 9394 2103

Wesprzyj nas!
Możesz Nas wesprzeć wpłacając pieniądze bezpośrednio na Nasze konto bankowe.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Powiedz o niej innym


Informacje o organizacji

 

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od niemal 25 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki pomagają im każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy wspiera ich Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Fundacja kupuje drogie leki i nowoczesne protezy oraz finansuje rehabilitację maluchów i wyjazdy na leczenie do zagranicznych ośrodków. Tak było i w ostatnio. Fundacja podarowała nadzieję na zdrowie jednemu z pacjentów kliniki onkologii dziecięcej, któremu kupiła lek za 460 tysięcy złotych. Niestety NFZ odmówił zrefundowania nawet części tego wydatku.

Fundacja pokrywa też koszty leczenia dzieci za granicą. Czasem leczenie poza granicami Polski pochłaniające ponad 400 tys. zł, jest jedyną nadzieją na wyjście z choroby. To szansa, gdy w Polsce wyczerpały się już możliwości leczenia. Pomocy poza granicami kraju szukają na przykład rodzice dzieci, które chorują na neuroblastomę, bardzo groźny i rzadki nowotwór wieku dziecięcego. Dzięki wsparciu Fundacji na zagraniczne leczenie do ośrodków w Niemczech i we Włoszech mogło już pojechać 5 dzieci.

Ale Fundacja nie tylko na bieżąco pomaga dzieciom walczącym z rakiem. Porywa się też na wielkie projekty, a takim była budowa we Wrocławiu Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, który został otwarty we wrześniu. Dotychczas klinika mieściła się w starym poniemieckim budynku - ze ścian odpadał tam tynk, stara winda często się zacinała, a na sufitach stale pojawiał się grzyb. Dzieci spędzały długie miesiące w warunkach, które zagrażały ich życiu. A przecież szpital staje się dla tych maluchów często drugim domem na wiele miesięcy.

To dlatego, z inicjatywy Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w czerwcu 2013 roku ruszyła budowa Przylądka Nadziei. W ciągu niespełna dwóch lat udało się wybudować szpital, który jest bardzo przyjazny małym pacjentom. Jest mocno przeszklony, a wnętrza są słoneczne. Wszystkie sale są jedno i dwuosobowe, a na każdej z nich małym pacjentom mogą towarzyszyć rodzice. Jednak Przylądek to nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrza. Najważniejsze jest to, że w tej nowoczesnej klinice lekarze będą leczyć małych pacjentów zgodnie z najnowszymi procedurami medycznymi.

Otwarcie tej najnowocześniejszej w Polsce kliniki przynosi Fundacji kolejne wyzwania. Fundacja będzie realizować w Przylądku Nadziei wielki, unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej. Skupieni wokół niego wybitni specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy będą wspierać małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami. Fundacja wierzy, że takie profesjonalne wsparcie pozwoli dzieciom i ich rodzicom łatwiej przejść przez trudny czas walki z rakiem.

Opieką psychologiczną zostaną też otoczeni lekarze i pielęgniarki, którzy pracują w bardzo wymagających warunkach, a od ich zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci. Takie wsparcie nie tylko zapobiegnie wypaleniu zawodowemu, ale wprowadzi najlepsze standardy współpracy z chorymi i ich najbliższymi.

Od 2007 roku mamy możliwość przekazywania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Ta forma wspierania organizacji charytatywnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, jednak wciąż istnieje spora grupa ludzi, którzy są przekonani, że te kilka złotych, przekazanych za pomocą rozliczenia podatkowego niewiele może zmienić.Nic bardziej mylnego. Ta z pozoru niewielka kwota przyczynić się może do ratowania życia i zdrowia najbardziej potrzebujących. 1% dla chorych dzieci to 100% pomocy.Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy typu: 1% podatku 2016 czy 1 procent podatku lista możemy łatwo otrzymać informacje, dotyczące tego procesu.”Warto poświęcić chwilkę, aby wypełnić dodatkowe rubryki w zeznaniu podatkowym: wpisać KRS 86 210 i skorzystać z przywileju decydowania, na co przeznaczone zostaną nasze podatki. To najprostszy i najszybszy sposób pomocy najbardziej potrzebującym. I co najważniejsze – zupełnie bezkosztowy. Od wysyłania smsa lub wrzucenia datków do puszki kwestarskiej różni się tym, że darczyńca nie musi fizycznie wyciągać pieniędzy z portfela, decyduje natomiast jaki cel charytatywny ma uzyskać wsparcie ze strony państwa. Skorzystajmy z tej możliwości, dajmy serce i 1%.

 

 

          

    

 

 

 

 

Nasza Galeria

Podobne organizacje

Inne organizacje w okolicy