Ogólnopolski Katalog Organizacji Pożytku Publicznego
Fundacja "Kocia Mama"

Fundacja "Kocia Mama"


ul. Pryncypalna 56
93-379 ul. Łódź , woj. łódzkie

JAK MOŻESZ POMÓC TEJ ORGANIZACJI

Podaruj 1% podatku

KRS:

Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze zamiast do rządu i urzędników, trafią do tych którzy wiedzą jak ich nie zmarnować.

Sprawdź jak wypełnić PIT

Wpłać na konto

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Łodzi
89 8784 0003 2001 0001 0155 0001

Wesprzyj nas!
Możesz Nas wesprzeć wpłacając pieniądze bezpośrednio na Nasze konto bankowe.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Powiedz o niej innym


Informacje o organizacji

         Fundacja „Kocia Mama” to organizacja działająca na terenie Łodzi i okolic od 2008 roku a wcześniej jako nieformalna grupa przyjaciół. Celem działalności Fundacji jest pomoc kotom bezdomnym ale również rozwiązywanie problemów opiekunów i karmicieli kotów.

Nazwa fundacji nie jest przypadkowa. Trafiają do nas często kocięta kilkudniowe, kilkutygodniowe, chore, okaleczone, zalęknione. Wtedy tak jak matki opiekujemy się nimi, głaszczemy, pielęgnujemy, podajemy leki, wstajemy w nocy do maluszków, żeby je karmić, walczymy o każde życie, nawet to, które się tli malutką iskierką. Uczymy je zaufania do człowieka.

Fundacja „Kocia Mama” specjalizuje się w pomocy kotom kalekim. Trafiają do nas koty ślepe, tracące wzrok w wyniku kociego kataru, bez łapek lub ogonów, okaleczone przez bezmyślnych ludzi lub w wyniku wypadków losowych.

Fundacja „Kocia Mama” nie posiada przytuliska ani schroniska, cała działalność odbywa się na zasadach wolontariatu. Wszystkie koty, które są przyjmowane do Fundacji mieszkają razem wolontariuszami, co sprawia, że szybko oswajają się z ludźmi ale również z kotami mieszkającymi z nami na stałe.

Koty trafiające pod opiekę Fundacji mają zapewnioną niezbędną pomoc medyczną, trafiają do adopcji zdrowe odrobaczone i odpchlone z założoną książeczką zdrowia. Koty, które są w odpowiednim wieku są również poddawane zabiegom sterylizacji i kastracji, gdyż głównym celem statutowym Fundacji jest zapobieganie bezdomności.

Rok 2009 zamknął się następującą statystyką

- 277 kocic wysterylizowanych
- 53 kocury wykastrowane
- 694 fundacyjne koty i 14 psów znalazły nowy dom
- 60 - mniej więcej tylu kotom "spoza Fundacji" pomogliśmy znaleźć dom
- 9 z wielu uratowanych kocich noworodków wróciło do osób, które je znalazły
- 34 kalekie koty znalazły dom- wydaliśmy 578 wniosków na sterylizacje w ramach udziału w programie bezpłatnych sterylizacji i kastracji z Urzędu Miasta Łodzi (385 kocic i 193 kocury)
- za Tęczowy Most odeszło 88 kotów
- 4 żółwie wodne znalazły dom
- 1 szczur laboratoryjny znalazł dom
- 4 jeże zostały wyleczone i wypuszczone

W 2010 z funduszy fundacyjnych:

-wysterylizowano 439 kocic
-wykastrowano 162 kocury

-wydano do adopcji 468 kotów i 16 psów
-za TM odeszło 67 kociąt i kotów w wieku różnym

-42 koty z Trudnych adopcji znalazły domy

Nasza Fundacja jest fundacją non profit. Pomagamy rozwiązać kocie problemy każdej osobie, która się do nas zgłosi, bez względu na wiek czy status społeczny. Nasza grupa pomaga sobie wzajemnie i wspiera się w sytuacjach trudnych. Nie zawsze jest pięknie, często zdarzają się nam trudne operacje czy długotrwałe leczenie, dlatego prosimy o pomoc. Każdy może wybrać sobie formę pomocy jaką chce nam okazać, wdzięczni będziemy za każdą.
Apelujemy do ludzi o WIELKICH SERCACH o wsparcie, o wolontariat, o leki, karmę czy żwirek. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może zaadoptować kociaka, dlatego przygotowaliśmy kącik wirtualnych adopcji, gdzie można się opiekować kociakiem na odległość oraz konto bankowe, żeby przesłać pieniądze. Naprawdę wierzymy w ludzi, w ich dobre serca i wielkoduszność, prosimy nie dla siebie tylko dla zwierząt, które żyją obok nas i jeśli są w potrzebie to pomożemy im bez wahania. 

Fundacja „Kocia Mama” ma za zadania:
· Leczenie i sterylizacje kotów wolno żyjących, pomoc karmicielom w wyłapywaniu kotów na leczenie i sterylizacje, aby ograniczyć populację bezdomnych kotów na terenie Łodzi i okolic;
· Niesienie pomocy kotom, w szczególności kotom bezdomnym. Pomocy szeroko rozumianej jako pomoc medyczna, pomoc w poprawie warunków bytowania kotów wolno żyjących, np. poprzez budowanie i wystawianie ocieplanych budek na zimę dla kotów;
· Spotkania w szkołach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjno-oświatowych, edukacja najmłodszych i wpajanie im podstawowych praw zwierząt poprzez zabawę;
· Szerzenie oświaty wśród społeczeństwa, uczenie kultury i szacunku wobec zwierząt ze szczególnym akcentem na koty, poprzez kampanie społeczne np. „zwierzę nie jest rzeczą” czy „nie wyrzucaj mnie przed wakacjami”;
· Pomoc w znajdowaniu opiekunów i karmicieli, a także miejsc w których koty będą miały schronienie
· Adopcje małych kociąt, pomoc w ich leczeniu, oswajaniu i zabiegach medycznych;

 Konto na które można przekazywać darowizny 89 8784 0003 2001 0001 0155 0001.

 

Fundacja posiada również status organizacji pożytku publicznego, można oddać swój 1% podatku, rozliczając się z Urzędem Skarbowym.

.

.

 

Podobne organizacje