Ogólnopolski Katalog Organizacji Pożytku Publicznego
Fundacja Ewy Błaszczyk AKOGO?

Fundacja Ewy Błaszczyk AKOGO?


ul. Podleśna 4
01-673 Warszawa , woj. mazowieckie
  • (22) 832 19 13
  • (22) 832 87 34

JAK MOŻESZ POMÓC TEJ ORGANIZACJI

Podaruj 1% podatku

KRS:

Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze zamiast do rządu i urzędników, trafią do tych którzy wiedzą jak ich nie zmarnować.

Sprawdź jak wypełnić PIT

Wpłać na konto

Konto w BZ WBK :
02 1090 1056 0000 0000 0612 1000
Konto w Banku Nordea Polska:
54 1440 1101 0000 0000 0566 9774
w rozliczeniach zagranicznych numer rachunku należy poprzedzić kodem państwa: PL
kod S.W.I.F.T. : NDEAPLP2
Nordea Bank Polska S.A.
Ul. Wołoska 12, 02-675 Warszawa

Wesprzyj nas!
Możesz Nas wesprzeć wpłacając pieniądze bezpośrednio na Nasze konto bankowe.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Powiedz o niej innym


Informacje o organizacji

Fundacja AKOGO?...

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).
Celem Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.
Pacjent będzie leczony i rehabilitowany nawet do półtora roku po wypadku, według indywidualnego programu, który ustalą wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice.

Jest to poważny problem społeczny, który dotyka nie tylko chore dzieci, ale całe ich rodziny, ludzie czują się osamotnieni, chowają się bezradnie po domach, często dochodzi do tragedii. Nie jesteśmy nastawieni na pomoc indywidualną na terenie kraju - bo takie fundacje już istnieją. Naszym celem jest stworzenie rozwiązań systemowych dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej i drogiej hospitalizacji i rehabilitacji. Od początku naszego istnienia wspieramy Oddział Neurologii, a przede wszystkim Rehabilitacji Neurologicznej, przy którym ma powstać Klinika.

Klinika "BUDZIK"

Klinika "BUDZIK", to przedsięwzięcie wymagające tworzenia od podstaw procedur prawno - organizacyjnych i wzorca medyczno - rehabilitacyjnego. Projekt Kliniki "BUDZIK" opracował zespół projektantów reprezentowany przez architektów Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego.

W ramach kampanii pt. "Budzimy do życia" fundacja gromadzi środki na wybudowanie kliniki "BUDZIK". 26 listopada 2007r. został wmurowany kamień węgielny pod budowę kliniki "BUDZIK". W marcu 2008 r. rozpoczęła się budowa kliniki "BUDZIK". W lipcu 2008 r. został zakończony stan surowy otwarty.

Podczas trwania akcji można wesprzeć działania fundacji wysyłając sms-a o treści "Budzimy" na numer 73101 (koszt 3 PLN / 3,66 z VAT). Całkowity dochód netto z usług przeznaczony jest na budowę kliniki "Budzik". Operatorzy telefonii komórkowej: ERA, Heyah, ORANGE, PLUS, Sami Swoi i Play biorą udział w akcji charytatywnej wspierając akcję "Budzimy do Życia".

 

  

 Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszych poczynaniach i planach.


Jeden Procent

Zrób dobry uczynek! Nie oddawaj fiskusowi tego, co możesz dać organizacji pożytku publicznego.

ODPIS OD PODATKU 1%

Każdy może przekazać kwotę w wysokości 1% swoich podatków na rzecz organizacji pożytku publicznego.
TO NIC CIĘ NIE KOSZTUJE - DAJESZ PIENIĄDZE ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO ZAMIAST WRZUCAĆ JE DO OGROMNEGO WORA, Z KTÓREGO NIE WIADOMO, KTO JE WYJMIE. WIESZ CHYBA, ŻE ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO LEPIEJ ZARZĄDZAJĄ FUNDUSZAMI NIŻ BUDŻET PAŃSTWA.

ZASADY PRZEKAZYWANIA 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (PIT roczny)

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami 1% podatku, będą przekazywały organizacjom pożytku publicznego urzędy skarbowe na wniosek podatnika.

Podatnik w zeznaniu podatkowym (PIT) powinien wpisać:

  1. nazwę organizacji pożytku publicznego (nasza nazwa: Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?")

  2. numer KRS organizacji (nasz KRS: 0000125054)

  3. kwotę (nie musi to być cała kwota wynikająca z wyliczenia 1% - może być mniejsza). Zadeklarowaną kwotę można przekazać tylko jednej organizacji - nie można jej podzielić na kilka części dla kilku organizacji.

Warsztaty pierwszej pomocy

 Ratuj dziecko, gdy się zakrztusi

Otwarte warsztaty pierwszej pomocy na Placu Artystów

W sobotę 14 sierpnia na Placu Artystów w Kielcach odbyły się otwarte, bezpłatne warsztaty udzielania pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszeń u dzieci i niemowląt. Warsztatom towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci, a wieczorną część wypełnił koncert Ewy Błaszczyk.

W oficjalnym rozpoczęciu imprezy wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych – Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego do spraw zdrowia Grzegorz Świercz.

Współpraca w szczytnym celu

Weekendowe warsztaty pierwszej pomocy dzieciom zostały organizowane bezpłatnie dla wszystkich chętnych. Już po raz trzeci tego typu impreza odbyła się pod szyldem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej PIERWSZA POMOC W PRZYPADKU ZAKRZTUSZEŃ.

Pomysł przeprowadzenia edukacji w zakresie problemu zakrztuszeń wyszedł od Funduszu na Rzecz Dzieci One BY One Amway, po roku współpracy z Fundacją Ewy Błaszczyk „AKOGO?”.

Co rodzic wiedzieć powinien:

Celem organizowanej przez obie instytucje kampanii jest uświadomienie rodzicom, przyszłym rodzicom, a także wszystkim osobom mającym kontakt z małymi dziećmi, że czasem wystarczy niefortunnie połknięta przez dziecko pastylka albo fragment zabawki, by doszło do tragedii.

U podstaw podejmowanych w ramach kampanii działań leży przekonanie, że każdy rodzic powinien wiedzieć jak w sytuacji zakrztuszenia pomóc swojemu dziecku. Temat ten podjęła podczas spotkania Martyna Kubica, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego, instruktor na kursach resuscytacji, reprezentująca patrona merytorycznego kampanii – Polską Radę Resuscytacji. Wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy dziecku w sytuacji zakrztuszenia powinien przynajmniej w podstawowym zakresie posiąść każdy rodzic – powiedziała.

Niestety często w sytuacji zakrztuszenia pierwszą reakcją jest panika, wynikająca nie tylko ze strachu o los dziecka, ale też z braku umiejętności jak sobie poradzić w takiej sytuacji. Można ten lęk opanować mając pewność, że się wie jak dziecku pomóc i w którym momencie niezbędne będzie natychmiastowe wezwanie służb medycznych. Musimy jednak pamiętać, że wciąż najskuteczniejszym środkiem jest zapobieganie sytuacjom zagrożenia poprzez choćby wyeliminowanie z otoczenia dziecka drobnych przedmiotów, które może łatwo zaaspirować do dróg oddechowych. Mam nadzieję, że działania, które prowadzimy, uczulą rodziców na problem zakrztuszeń, uświadomią im zagrożenia, a przez to zachęcą do edukacji w zakresie pierwszej pomocy.

 

 

      

 

Podobne organizacje

Inne organizacje w okolicy