Ogólnopolski Katalog Organizacji Pożytku Publicznego
Fundacja Chcę Żyć

Fundacja Chcę Żyć


Zielonki, ul.Piaskowa 6
05-082 Stare Babice , woj. mazowieckie
  • 0695 420 422

JAK MOŻESZ POMÓC TEJ ORGANIZACJI

Podaruj 1% podatku

KRS:

Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze zamiast do rządu i urzędników, trafią do tych którzy wiedzą jak ich nie zmarnować.

Sprawdź jak wypełnić PIT

Wpłać na konto

PKO BP: 85102010550000990201278589

Wesprzyj nas!
Możesz Nas wesprzeć wpłacając pieniądze bezpośrednio na Nasze konto bankowe.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Powiedz o niej innym


Informacje o organizacji

 

Fundacja “Chcę żyć” została powołana 14 grudnia 2005 roku przez następujących Założycieli:

- inż. Justynę Parkot - wieloletniego Z-cy Dyrektora d/s hodowli, produkcji, marketingu i obrotu w największym polskim Przedsiębiorstwie Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim. Obecnie na emeryturze.

- dr. Wiesława Legutko - właściciela Przedsiębiorstwa Hodowlano-Nasiennego w Jutrosinie. Hodowca nowych odmian warzyw i kwiatów; produkuje nasiona warzyw, kwiatów i ziół oraz prowadzi ich sprzedaż w całej w Europie, Azji i Afryce.

- mgr. Eugeniusza Tomasza Kukułowicza - właściciela firmy poligraficznej TEK , gdzie jest siedziba Fundacji. Produkuje opakowania dla nasion ogrodniczych nie tylko dla polskich, ale i europejskich firm nasiennych. Posiada przedstawicielstwo w Moskwie, we Lwowie i Niemczech.

Ideą Założycieli było to, aby w życiu zrobić coś dobrego dla tych, którzy potrzebują pomocy, a szczególnie dla dzieci chorych na trudno uleczalne choroby. Ta myś znajduje się w haśle Fundacji “Zatrzymaj się i pomyśl po co żyjesz?”. Do działalności w Fundacji przystąpili znakomici naukowcy i prawnicy, którzy zasiedli w Radzie Fundacji:

- prof. dr hab. Alfreda Padzik Graczyk - Kierownik Pracowni Biochemii w Instytucie Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie. Jest wraz z Zespołem wynalazcą w zastosowaniu fotouczulaczy w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych. Za te wynalazki Zespół został dwukrotnie nagrodzony (1994, 2002) złotymi medalami na Międzynarodowych Targach Eureko w Brukseli. Złote medale za te dzieła zostały także przyznane w Osace, Pekinie, Moskwie i Londynie. Fotouczulacze opatentowano w 22 krajach Świata (m. in. w: USA, Kanadzie, Chinach, Japonii, krajach UE). Prof. Alfreda Padzik Graczyk wraz z Zespołem pracuje nad wpływem biopierwiastków i metali toksycznych na organizm ludzki. Opracowano szereg preparatów uzupełniających niedobory biopierwiastków w organiźmie ludzkim (Laktomag B6, Viner Plus, Zincuprin, Zincas). Prof. A. Graczyk pracą zawodową wiąże z wykrywaniem i leczeniem nowotworów. Pomaga ludziom chorym, którzy stracili nadzieję na wyleczenie.

- prof. dr hab. Katarzyna Niemirowicz - Szczytt - genetyk, hodowca, biotechnolog. Dziekan Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Autor wielu publikacji naukowych. Współtwórca wielu nowych odmian roślin. Wychowawca wielu genetyków i polskich hodowców.

- mgr Jolanta Demczyszyn - notariusz, właściciel Kancelarii Notarialnej w Sochaczewie.

- mgr Andrzej Jaworski - prawnik, były Sędzia Sądu Rejonowego w Sochaczewie, obecnie radca prawny wielu firm.

- inż. Janina Golisowicz - były V-ce Prezes Spółdzielni Ogrodniczej w Błoniu, były właściciel firmy księgowej. Obecnie na emeryturze.

 

Od 2011 r. w Fundacji działa Komisja Rewizyjna w składzie:

 - Przewodniczący: inż. Katarzyna Tarwacka. Wykształcenie wyższe rolnicze. Wieloletni organizator doświadczalnictwa rolniczego, pracownik Zarządu Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz producent nasion i hodowca odmian ogrodniczych. Obecnie na emeryturze.

  - Inż. Marek Matus. Wykształcenie wyższe techniczne. Wieloletni projektant w budownictwie. Obecnie na emeryturze.

  - Michał Znajdek. Pracownik kancelarii notarialnej, student prawa.

 - Główny księgowy: inż. Janina Golisewicz - były V-ce Prezes Spółdzielni Ogrodniczej w Błoniu, były właściciel firmy księgowej. Obecnie na emeryturze.  

Od początku działalności Fundacji /polowa 2006 r/ Fundacja sfinansowała leki,rehabilitację,lub sprzęt do rehabilitacji 300 ciężko chorym dzieciom z bardzo ubogich rodzin.Zapłacono za badania 100 dawców szpiku kostnego.Dostarczono kilkaset książek do biblioteczki Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci w Warszawie. Wysłano lub wręczono 300 paczek chorym dzieciom.Fundacja zgromadzone środki /poza niezbędnymi wydatkami na potrzeby biurowe/ przeznacza na leki i rehabilitację dzieci z bardzo ubogich rodzin. Wszyscy w Fundacji pracują społecznie.Nikt nie pobiera żadnych wynagrodzeń i zwrotów poniesionych przez nich kosztów. Jest bardzo dużo podań z prośbami o pomoc ciężko chorym i bardzo ubogim dzieciom.Niestety bardzo skromne środki pozwalają nam tylko na jednorazową pomoc kilkunastu procentom rodzin które o nią proszą. Apelujemy aby jak najwięcej szlachetnych osób włączyło się do wspólnego działania z nami w postaci gromadzenia funduszy na pomoc tym nieszczęśliwym i biednym dzieciom. Wspólnie poprawimy zdrowie i sprawność dzieci oraz udowodnimy rodzinom zmagającym się z biedą i nieszczęściem,że są ludzie którzy potrafią spieszyć z pomocą i realizują motto Fundacji:

"ZATRZYMAJ SIĘ I POMYŚL PO CO ŻYJESZ"

----------------------------------------------------

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Parkot

0 695 420 422, chce_zyc@o2.pl

www.facebook.com/fundacjachcezyc 


 

Podobne organizacje

Inne organizacje w okolicy