Ogólnopolski Katalog Organizacji Pożytku Publicznego
Fundacja Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie


ul. św. Krzyża 7
31-028 Kraków , woj. małopolskie
  • (12) 426 31 11
  • (012) 426 31 11

JAK MOŻESZ POMÓC TEJ ORGANIZACJI

Podaruj 1% podatku

KRS:

Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze zamiast do rządu i urzędników, trafią do tych którzy wiedzą jak ich nie zmarnować.

Sprawdź jak wypełnić PIT

Wpłać na konto

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Wesprzyj nas!
Możesz Nas wesprzeć wpłacając pieniądze bezpośrednio na Nasze konto bankowe.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Powiedz o niej innym


Informacje o organizacji


Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku z inicjatywy Piotra Piwowarczyka. Jest to niezależna i samodzielna organizacja pożytku publicznego, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Od jej powstania do teraz, Fundacja rozrosła się z jednego – krakowskiego biura, do 16 oddziałów działających na terenie całej Polski. Od początku naszej działalności aż do dziś spełniliśmy w sumie ponad 5 000 marzeń chorych dzieci.

 

Marzyciele

Do programu Fundacji może zostać zakwalifikowane każde dziecko między 3 a 18 rokiem życia, które cierpi na chorobę zagrażającą jego życiu tj. albo nieuleczalną chorobę genetyczną albo chorobę nabytą o niekorzystnych rokowaniach, która w opinii lekarza prowadzącego może być przyczyną śmierci dziecka (np.: AIDS/HIV, mukowiscydoza, białaczka, zanik mięśni i inne). Zgłosić dziecko do naszego programu może każda osoba, która ma wiedzę na temat jego choroby: członek rodziny, przyjaciel, nauczyciel itp.

Lekarze - specjaliści, którzy są konsultantami medycznymi poszczególnych oddziałów ostatecznie kwalifikują kandydatów do programu Fundacji, po rozmowie z lekarzem prowadzącym dziecka.

Zwykle marzenie realizowane jest w okresie do 6 miesięcy od jego poznania. Czas oczekiwania uzależniony jest jednak od stopnia skomplikowania marzenia, możliwości pozyskania sponsorów, którzy sfinansują jego realizację oraz stanu zdrowia dziecka. Spełniając marzenie chorego dziecka wolontariusze muszą upewnić się, że marzenie jest jego własnym wyborem i że nikt z członków rodziny nie wpłynął na jego decyzję.

Fundacja nie spełnia marzeń, które nie odpowiadają wiekowi i rozwojowi psychicznemu dziecka oraz tych, które mają bezpośredni związek z finansowaniem leczenia bądź rehabilitacji, zakupem sprzętu medycznego itp.

 

Wolontariusze

Działalność Fundacji Mam Marzenie oparta jest wyłącznie na działalności wolontariuszy. Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia.

Wolontariat w FMM polega przede wszystkim na poznaniu dziecka i jego największego marzenia, a następnie na znalezieniu sponsora, który umożliwi jego realizację. Wolontariusz ma najczęściej kontakt z dziećmi z oddziałów onkologii i hematologii, hospicjów. Wolontariuszem może zostać każdy, kto chce pomóc spełniać dziecięce marzenia. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem najbliższego oddziału.

 

Dlaczego warto?

Naprawdę wierzymy w marzenia i ich moc sprawczą. Wiemy, że spełnione marzenie potrafi wywołać uśmiech i zmobilizować do walki z chorobą, pomaga uwierzyć w lepsze jutro i pokazuje, że na świecie jest ktoś, kto dobrze życzy i nie zapomina.

Może trudno w to uwierzyć, ale jako wolontariusze, dostajemy równie wiele, jak dajemy. Poświęcamy nasz czas i możliwości na coś najważniejszego. Dostajemy przyjaźń, uśmiech, uczymy się pokory i odpowiedzialności. Otrzymujemy także moc pozytywnych emocji, które sprawiają, że łatwiej dostrzec w życiu sens, łatwiej każdego ranka wstać z łóżka i zacząć nowy dzień, łatwiej znaleźć w sobie optymizm i pozytywną energię. I choć brzmi to banalnie, bardzo ważne jest też poczucie, że komuś jesteśmy potrzebni...

Podobne organizacje